Kasyna online podbijają USA na przekór lobby anty-hazardowemu

Nie jest tajemnicą, że Internet zmienił sposób w jaki robimy wiele rzeczy. Zmiana ta wpłynęła znacząco na liczne modele biznesowe różnych firm, które albo się przystosowały albo upadły.

Kasyna online USA

Hazard online nowa gałąź gospodarki

Istnieje wiele gałęzi gospodarki, które dopiero wdrażają się do nowej internetowej rzeczywistości. Jedną z nich jest branża hazardu internetowego. Hazard online w ostatnich latach urósł do rangi wielomiliardowego rozmiaru, zwłaszcza w Europie w krajach takich jak Malta, Gibraltar czy UK, które śmiało można określić mianem rajów podatkowych. W przeszłości kasyna online przyciągały jedynie młodych mężczyzn, obecnie w kasynie grają również kobiety oraz osoby starsze Graczami online jest obecnie cały przekrój społeczeństwa bez wyjątków dotyczących płci , rasy czy nawet orientacji seksualnej. Grają wszyscy !

Kasyna online powoli dostępne już w Nevadzie, Delaware i New Jersey, legalnie

W Stanach Zjednoczonych najpierw zakazano hazardu w sieci, żeby potem powoli legalizować go w poszczególnych stanach. Obecnie całkiem legalnie można uprawiać hazard online w takich stanach USA jak Nevada, Delaware, New Jersey. Oczywiście gra legalna jest tylko w kasynach online, które wykupiły licencje w tych stanach i mają zgodę władz na prowadzenie działalności. Obecnie trwają pracę nad zalegalizowaniem kasyn internetowych w takich stanach jak Pennsylvania, Colorado, Hawaje, Iowa, Louisiana, Illinois oraz California.

New Jersey pionierem

Kasyna internetowe to świetny interes. W New Jersey zalegalizowano hazard online 26 listopada 2013, do końca tegoż roku branża wygenerowała w tym stanie blisko 9 milionów dolarów. W roku następnym było to już 250 milionów dolarów. A za ubiegły rok to jest 2016 było to już blisko 500 milionów dolarów. Krótko mówiąc IRS może już niedługo obłowić się na wpływach podatkowych z legalnego hazardu online, które mogą przekraczać nawet 10 miliardów dolarów.

Las Vegas nie lubi kasyna online

Nie wszyscy jednak patrzą łaskawym okiem na rozwój branży hazardu online. Kim są te osoby lub firmy ? To wielkie korporacje zajmujące się hazardem stacjonarnym głównie z Las Vegas, które widzą duże zagrożenie dla własnych interesów w działalności kasyn internetowych. Dlatego też usilnie lobbują one w Kongresie oraz tworzą kampanie anty-hazardowe, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Tak korporacje hazardowe, finansują i tworzą agresywne kampanie anty-hazardowe!

Wiodącą figurą koalicji przeciwko kasynom online jest były gubernator Nowego Jorku, Jerzy Pataki. Jest on znany głównie ze snucia czarnych wizji hazardu internetowego z jednoczesnym pomijaniem wszystkich zalet oraz korzyści, głównie dla budżetów stanowych jakie niosą ze sobą kasyna internetowe. Nie zawsze jednak pan Pataki był aż tak bardzo przeciwny temu zjawisku. Co ciekawe w roku 96, kiedy był burmistrzem Nowego Jorku był zwolennikiem legalizacji kasyn online aby zwiększyć zatrudnienie oraz wpływy z podatków do kasy stanowej.

Argumenty przeciwników kasyna online

Można by się zastanowić dlaczego ten Pan nie jest już za tym aby tworzyć nowe miejsc pracy w kraju aby zwiększać wpływy z podatków. Dlaczego ten pan chce aby zagraniczne kasyna online drenowały kieszenie graczy? Jak to wytłumaczyć ?

Jedyną rozsądną krytyką, ze strony anty-hazardzistów były obawy dotyczące wieku grających online. Problem ten rozwiązano za pomocą dokładnej kontroli kont zakładanych przez graczy, nieletnia osoba po prostu nie będzie w stanie założyć konta, gdyż weryfikowane są dokumenty tożsamości gracza.

Obawiano się także o to czy uda się dopuszczać do gry jedynie osoby znajdujące się w granicach stanu. Problem tez rozwiązała technologia. Otóż gracz rejestrując się w kasynie i przed logowaniem, musi wpisać specjalny kod, który wysyłany jest na jego numer telefonu komórkowego. Dzięki temu system Locaid znając adres ip gracza oraz jego lokalizacje dzięki triangulacji gsm, ze 100 procentową pewnością jest w stanie potwierdzić to czy gracz znajduje się w granicach stanu czy nie. Generalnie gracz internetowy jest znacznie bardziej bezpieczny niż w kasynie stacjonarnym.

Kolejnym problemem jaki podnosi koalicja przeciwko hazardowi jest to, że dostępność kasyn online na wyciągnięcie reki spowoduje powstanie wręcz lawinowe uzależnień, krótko mówiąc ludzie będą grać w kasynach i przegrywać cały swój majątek. Jak się okazuje są to bezpodstawne obawy. Jak potwierdza papier naukowy z Harvardu, nie ma żadnych dowodów aby kasyna online wpływały na wzrost uzależnień.

Obawa przed konkurencją, prawda o intencjach lobby przeciwników kasyna online

Studiując argumentację koalicji przeciwników można dojść do wniosku, że jedyną i prawdziwą obawą, jaką nosi w sercu ta koalicja to obawa przed konkurencją internetową. Z punktu widzenia inwestora, tak wielka ingerencja rządu i jego instytucji w branże nie jest niczym dobrym. Niektóre korporacje hazardowe z Vegas jak Caesars, MGM czy Boyd Gaming już weszły w kooperacje z gigantami świata online jak 888 czy Bwin aby zaistnieć w sieci i zająć zawczasu swoje miejsce na torcie, gdyż już niebawem może być za późno. Najwięksi oponenci kasyn online tacy jak Las Vegas Sands czy Wynn Resorts ryzykują utratę pozycji na rynku i bankructwo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kasyna online i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.